Jakie ogrodzenia najlepiej chronią przed włamaniem?

« wróć
ogrodzenie betonowe

Ogrodzenie posesji spełnia nie tylko funkcję reprezentacyjną, lecz przede wszystkim ma za zadanie ochronić dom przed włamaniem i przed intruzami. Dlatego podczas jego wyboru zwracać uwagę należy przede wszystkim na solidność i wytrzymałość. A które z dostępnych na rynku ogrodzeń najlepiej chronią przed włamaniem? Sprawdź sam!

Solidne ogrodzenie, czyli ogrodzenie betonowe

Bardzo trwałymi i solidnymi ogrodzeniami, doskonale chroniącymi teren posesji przed włamaniem są ogrodzenia betonowe. Ciężkie do sforsowania, a zarazem eleganckie i stylowe, doskonale łączą w sobie funkcję reprezentacyjną z funkcją ochronną. Wykonane zostały z dbałością o najmniejsze szczegóły, a ich konstrukcja zbrojona jest drutem karbowanym. Aby zapobiec niszczeniu solidnych ogrodzeń betonowych pod wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych, nasze parkany wzmocnione zostały dodatkami do betonu. W naszej ofercie ogrodzeń betonowych posiadamy ogrodzenia z:

  • piaskowca,
  • cegły,
  • materiałów imitujących drewno.

Chcesz zabezpieczyć posesję? Zainwestuj w ogrodzenie panelowe!

Innym typem ogrodzenia, doskonale chroniącym przed włamaniem, jest ogrodzenie panelowe. Estetyczne, trwałe i łatwe w montażu odstraszy potencjalnych włamywaczy. Tego typu ogrodzenia panelowe produkowane są z  profilowanych, zgrzewanych, ocynkowanych drutów. Dzięki temu ogrodzenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne, rdzę oraz korozję. Nie wymaga specjalnej  i czasochłonnej konserwacji. Co niemniej ważne, ogrodzenia panelowe nie ulegają odkształceniom. Proponujemy Państwu dwie wersje tego typu płotu: standardową i ozdobną. Ogrodzenie ozdobne to ogrodzenie o różnej grubości drutu oraz o różnym rozstawie pojedynczych prętów. Im drut grubszy i rozstaw prętów gęściejszy, tym ogrodzenie staje się trudniejsze do sforsowania przez potencjalnych włamywaczy.

W naszej ofercie posiadamy również ogrodzenia metalowe oraz niezwykle oryginalne gabiony.