Czym charakteryzują się ogrodzenia betonowe?

« wróć
betonowe ogrodzenie

Spośród wielu różnych rodzajów ogrodzeń na szczególną uwagę zasługują niezwykle trwałe i wytrzymałe ogrodzenia betonowe. Są one nie tylko odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, lecz również na mechaniczne uszkodzenia. Skutecznie ochronią dom przed włamaniem i oddzielą cię przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Dzięki nim stworzysz w swoim ogrodzie prawdziwą oazę ciszy oraz spokoju; betonowe ogrodzenia bowiem doskonale tłumią hałasy dochodzące z zewnątrz. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Sprawdź sam!

Jak powstają betonowe płoty?

Ogrodzenia betonowe produkuje się z mieszanki cementu, wody oraz kruszywa. Te trzy składniki tworzą beton o klasie co najmniej B20, czyli C16/20. Elementy płotów betonowych są zbrojone drutem karbowanym, co sprawia, że są wyjątkowo stabilne i odporne na uszkodzenia. Nasze grodzenia i płoty betonowe charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na deszcz, mróz i promieniowanie słoneczne. Proponujemy wzory przypominające piaskowiec, cegłę lub materiały imitujące drewno oraz możliwość indywidualnego kompletowania poziomów ogrodzenia, co niewątpliwe jest kolejną zaletą produktów znajdujących się w ofercie Sapes. Nasze ogrodzenie betonowe to wygoda na lata: właściciel posesji nie musi co sezon uzupełniać uszkodzonych elementów, odmalowywać wyblakłej farby czy regularnie usuwać zabrudzeń.

W jaki sposób montuje się ogrodzenie betonowe?

Pierwszym etapem montażu betonowego ogrodzenia jest wykopanie dwóch dołków – pierwszego i ostatniego. Następnie należy ustawić słupki do wypoziomowania i rozciągnąć między nimi sznurek. Potem trzeba wykopać następne dołki w odstępach 205 cm. Ustawiamy słupek w dołku – ma być ustawiony w pionie i odstępie długości płyty – 200 cm. W dalszej kolejności odchyla się ustawiony słupek i wkłada pierwsze dwie płyty. Potem należy zamknąć płyty wcześniej odchylonym słupkiem. Następnie zagruzowujemy słupki i zalewamy rzadkim betonem do poziomu pierwszej płyty. Później uzupełnić o ostatnie płyty.

Gdzie stosuje się ogrodzenia betonowe?

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, ogrodzenia betonowe wykorzystuje się nie tylko do ogradzania prywatnych posesji, lecz również do ochrony terenów instytucji publicznych. Chętnie wykorzystywane są przez właścicieli firm, fabryk oraz przedsiębiorstw. W zależności od charakteru nieruchomości, którą będą chroniły, możesz wybrać bardziej dekoracyjny wzór lub postawić na prostsze, pełne ogrodzenie. Niezależnie od wybranej wersji, betonowe ogrodzenie skutecznie ochroni twoją posesję.