Sposoby wykończenia ogrodzeń posesyjnych

« wróć
ogrodzenie posesyjne

Ogrodzenie posesyjne nie tylko wyznacza granice terenu i chroni przed wtargnięciem na jego obszar osób niepowołanych. Oprócz zabezpieczania przed próbami włamania pełni także funkcję estetyczną, będąc elementem wykończenia całości posesji. Jest wizytówką ogrodu, dlatego powinno się je bardzo starannie wybierać, zwracając uwagę na to, aby jego styl odpowiadał stylowi architektonicznemu domu czy sposobowi zaaranżowania otoczenia.

Warto wybierać ogrodzenia trwałe, solidne, odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne. W naszej ofercie znajdą Państwo ogrodzenia:

  • panelowe,
  • metalowe,
  • betonowe,
  • gabiony.

Sprawdźmy, czym się charakteryzują.

Dlaczego warto zainwestować w ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe są estetyczne, trwałe i łatwe w montażu. Produkowane są z profilowanych, ocynkowanych paneli, poddawanych procesowi zgrzewania. Lekkie, a zarazem odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne nie wymagają specjalnej konserwacji. To idealnie rozwiązanie dla tych, którzy chcą schronić się przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, zapewniają bowiem duże przesłonięcie ogrodu. Nie ulegają odkształceniom i dostępne są w szerokiej gamie wzorów, kształtów oraz kolorów, oraz w dwóch wersjach: standardowej i ozdobnej, o różnej grubości drutu oraz o różnym rozstawie pojedynczych prętów. Dzięki temu bez problemu dobierzesz je do furtki i bramy, stwarzając spójną całość.

Do jakiego ogrodu pasują ogrodzenia metalowe?

Oferowane przez nas wytrzymałe i solidne ogrodzenia metalowe wyprodukowane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Cynkowane oraz malowane proszkowo nie wymagają czasochłonnej konserwacji, przez lata prezentując się tak samo dobrze. Pasują do budynków o nowoczesnych bryłach architektonicznych i minimalistycznie zaaranżowanych ogrodów.

Solidne ogrodzenia betonowe

Jeśli zależy ci na wyjątkowo trwałym ogrodzeniu posesji, które będzie ciężkie do sforsowania, a zarazem eleganckie i stylowe, wybierz ogrodzenie betonowe. Wykonane z dbałością nawet o najmniejszy szczegół będzie zachwycało gości i przechodniów. Wszystkie elementy oferowanych przez nas płotów zbrojone zostały drutem karbowanym i wzmocnione dodatkami do betonu, dlatego są tak odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne. W ofercie ogrodzeń betonowych posiadamy ogrodzenia z piaskowca, cegły lub materiałów imitujących drewno. Te ostatnie idealnie nadawać się będą do drewnianych budynków w stylu rustykalnym.

Dla lubiących oryginalne wykończenia – gabiony

Osobom, ceniącym sobie oryginalne, nietuzinkowe rozwiązania polecamy gabiony, czyli ogrodzenia, będące połączeniem siatki i kamienia. Gabiony nie tylko elegancko się prezentują i wyróżniają na tle standardowych ogrodzeń, lecz również doskonale tłumią hałasy, dzięki czemu Państwa ogród stanie się prawdziwą oazą ciszy i spokoju. Proponowane przez nas kosze gabionowe zgrzewane są z paneli z grubego drutu, dlatego ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała, a jednocześnie bezpieczna. Na życzenie klienta możemy pomalować proszkowo ogrodzenie na dowolnie wybrany kolor.