Ogrodzenie gabionowe dla domu – hit czy kit?

« wróć
ogrodzenie gabionowe

Metalowe, betonowe, panelowe, a może… gabionowe? Jakie ogrodzenie wybrać? Skąd bierze się obserwowana od kilku lat popularność nietypowych ogrodzeń z siatki i z kamienia? Sprawdź w naszym wpisie, czy ogrodzenie gabionowe dla domu to hit, czy może raczej kit?

Czym jest ogrodzenie gabionowe?

Oferowane przez nas ogrodzenia gabionowe stanowią doskonałe i oryginalne połączenie dwóch rodzajów ogrodzeń: metalowego oraz kamiennego. W specjalne kosze gabionowe zgrzewane z paneli z grubego drutu wkłada się kamień w dowolnym kolorze: na przykład ciemny granit lub jasny piaskowiec. Coraz częściej w gabionowych koszach zaobserwować można także szklane bryły, która następnie się podświetla, tworząc zachwycający efekt wizualny. Ciekawym rozwiązaniem jest również wypełnienie powstałej przestrzeni drewnem. Elementy metalowe ogrodzenia zostały zabezpieczone przed korozją, co więcej, mogą zostać pomalowane proszkowo na wybrany przez klienta kolor.

Dlaczego ogrodzenia gabionowe dla domu to prawdziwy hit?

Dostępne w naszej ofercie ogrodzenia gabionowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są na tyle uniwersalne i dostępne w wielu różnych modelach, rozmiarach oraz kolorach, że z pewnością dopasujesz je do stylu swojej posesji. Mogą współgrać kolorem z kolorem fasady domu lub być wypełnione tym samym materiałem, na przykład jasnym piaskowcem. Co więcej, tego typu ogrodzenia są ekologiczne, gdyż wykorzystują naturalne surowce, dlatego chętnie wybierają je osoby, którym zależy na życiu w zgodzie z naturą.

Ich funkcjonalność jest niemniej ważna niż ich oryginalny, elegancki i zachwycający wygląd. Trwałe, solidne oraz wytrzymałe ogrodzenia gabionowe, ze względu na niesymetryczny kształt kruszywa, skutecznie rozpraszają fale dźwiękowe i tym samym wytłumiają hałasy, dochodzące z zewnątrz. Są także bezpieczne – nie stwarzają zagrożenia dla dzieci, bawiących się na posesji. Kolejną zaletą ogrodzeń z siatki oraz kamienia jest łatwość utrzymania parkanu w czystości i w dobrym stanie. Ogrodzenia gabionowe bowiem nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ogrodzeń gabionowych.