5 zalet ogrodzeń panelowych

« wróć
ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie działki powinno zapewniać bezpieczeństwo oraz prywatność jej właścicielom, a także dobrze się prezentować. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie istotna wtedy, gdy wybieramy ogrodzenie do domu – warto zadbać o to, by tworzyło estetyczną całość z budynkiem oraz jego otoczeniem. Obecnie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym, są popularne ogrodzenia panelowe. Składają się one z kilku podstawowych elementów: przęseł, słupków i obejm, które są łatwe i szybkie w montażu.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia panelowe?

Płot z paneli ma wszechstronne zastosowanie: sprawdzi się jako ogrodzenie domu lub bloku, ale też działki budowlanej lub budynku przemysłowego. Można go również wykorzystać w przypadku mniejszych obiektów, np. jako ogrodzenie ogródka działkowego, parkingu samochodowego lub wiaty rowerowej. Ogrodzenie panelowe łatwo dopasować zarówno do wielkości grodzonej powierzchni, jak i ukształtowania terenu – zastosowanie podmurówki pozwoli na ustawienie ogrodzenia również na pochyłym lub podmokłym podłożu, a dodatkowo zabezpieczy je przed podkopaniem przez zwierzęta. W budownictwie mieszkaniowym istotne są walory estetyczne ogrodzenia: standardowy płot z paneli, mimo swojej wytrzymałości mechanicznej, wygląda na lekki, a dzięki wysokiej przezierności bardzo dobrze wtapia się w otoczenie. Klienci, którym zależy na tym, aby panele same w sobie były bardziej dekoracyjne, mogą stworzyć własny projekt. Ciekawym rozwiązaniem zapewniającym zarówno atrakcyjny efekt wizualny, jak i zabezpieczenie działki przed wzrokiem przechodniów, jest zasadzenie roślin pnących, które oplotą konstrukcję płotu lub nasadzenie drzew, które go ukryją.

Co odróżnia ogrodzenia panelowe od płotów innego rodzaju?

Dobrej jakości ogrodzenie panelowe posłuży nam wiele lat, a jego eksploatacja będzie bezproblemowa. Pomalowana proszkowo ocynkowana stal jest odporna na korozję oraz inne uszkodzenia powierzchni, dzięki czemu nie ma potrzeby cyklicznego odmalowywania płotu. Ogrodzenia panelowe są wykonane ze zgrzewanej stali, która wpływa na ich wysoką wytrzymałość mechaniczną. Panele zbudowane z gęsto ustawionych drutów o odpowiedniej grubości zapewniają stabilność konstrukcji w przypadku silnego wiatru, ale też próby sforsowania płotu. Zastosowanie ogrodzeń panelowych wypada bardzo korzystnie cenowo w stosunku do innych często spotykanych rozwiązań, takich jak płoty betonowe czy drewniane. Przy tym ogrodzenia panelowe są wysokiej jakości i gwarantują dobry efekt wizualny. Ogrodzenie z paneli jest co prawda droższe niż siatka, będąca najtańszym rozwiązaniem na rynku, ale też ma od niej nieporównywalnie więcej zalet. Warto też pamiętać o możliwości szybkiego demontażu płotu z paneli oraz ponownego wykorzystania go w innym miejscu.