Najpopularniejsze wzory ogrodzeń betonowych

« wróć
ogrodzenie

Ogrodzenia betonowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli posesji. Dlaczego? Ponieważ są estetyczne, solidne, łatwe w montażu, ale co najważniejsze gwarantują prywatność osób przebywających na terenie ogrodu, działki czy przedsiębiorstwa.

Podział ogrodzeń betonowych

Ogrodzenia betonowe stanowią jedno z najlepszych zabezpieczeń posesji dostępnych na rynku. Elementy betonowe są znacznie trwalsze, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a wykonane na zamówienie mogą stanowić nie tylko ochronę przed hałasem, czy wzrokiem ciekawskich przechodniów, ale przede wszystkim ozdobę posesji. Ogrodzenia betonowe różnią się między sobą wzorem, wielkością oraz formą. Do najpopularniejszych należą ogrodzenia modułowe, ogrodzenia ażurowe i ogrodzenia z płyt betonowych.

Modułowe ogrodzenia betonowe

Najbardziej popularne, trwałe oraz szybkie w montażu są modułowe ogrodzenia betonowe. Dostępne moduły mają zróżnicowaną kolorystykę, kształt oraz fakturę. Pozwalają one stworzyć ogrodzenia w zależności od potrzeb z wąskimi słupkami i niską podmurówką lub szerokimi słupkami oraz wysoką podmurówką. Modułowe ogrodzenie betonowe dostępne jest w formie ogrodzenia z płyt betonowych, które całkowicie zasłaniają widok na posesję lub ażurowego ogrodzenia betonowego. Charakteryzuje się ono lekkością i tym, że przęsła nie zasłaniają widoku na posesję.

Ogrodzenia z bloczków fundamentowych

Tego typu ogrodzenie wykonane jest betonowych bloczków i metalowych przęseł. Dzięki nim bloczki są trwalsze niż inne rodzaje ogrodzeń z betonu. Bloczki betonowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można z nich wykonać różnorodną zabudowę w formie ogrodzenia.